Kategorie
Listwy przypodłogowe aluminiowe
producent profili aluminiowych, producent listew przypodłogowych, listwy przypodłogowe producent, producent listew pcv, listwy przypodłogowe pcv producent, listwy producent.
Listwy EFFECTOR
Nawet z największym smakiem urządzone wnętrze może straci swój urok, jeśli nie zadbamy w nim o drobne detale - listwy wykończeniowe. Profile to produkty do zadań specjalnych, które często decydują o estetyce i charakterze pomieszczenia. Od ich rodzaju, kolorystyki i sposobu montażu zależy wygląd, funkcjonalność wnętrza oraz komfort jego użytkowania. Umiejętny dobór listew podkreśli jego walory, a równocześnie pozwoli sprytnie ukryć wszelkie mankamenty. Jest wiele rodzajów profili, dlatego warto wiedzieć, do czego służą oraz kiedy możemy je zastosować. Do szerokiej gamy listew Effector należą m.in. profile łączeniowe, dylatacyjne, przypodłogowe, kształtowniki dla majsterkowiczów oraz pręty schodowe. Jako producent profili aluminiowych firma oferuje szeroki wybór listew w internetowym sklepie firmowym: www.sklep.effector.pl
Listwy łączeniowe
Profile łączeniowe (progowe), oferowane przez producenta listew - np. A02, A03, A04, A08, A12, A76 - stosowane są do zespolenia dwóch powierzchni. Podłogi, które należy połączyć mogą znajdować się dokładnie na tym samym poziomie lub może wystąpić między nimi niewielka różnica, wynosząca ok.5 mm. Najczęściej montowane są w przejściach (z pokoju do pokoju, z pokoju do salonu, z salonu do łazienki) w miejscu gdzie występuje szczelina dylatacyjna. Producent listew proponuje, by montować je tradycyjnie na wkręt, na klej ‘wiecznie żywy’ w przypadku ogrzewania podłogowego lub zastosować szybki montaż z silikonem. Warto wspomnieć o teowniku A76 który często wybierany jest przez konsumentów ze względu na jego niewielką szerokość 18 mm. W tej gamie profili producent listew oferuje profile z aluminium anodowanego oraz - na zamówienie - w okleinie drewnopodobnej (największy wybór, aż 42 kolory). Długość oferowanych produktów wynosi od 90 cm aż do 360 cm.
Listwy przypodłogowe
Listwy przypodłogowe (np. listwa cokołowa Q63, profile z serii CLASSIC czy EFFECTA) to jedne z najczęściej wykorzystywanych produktów, według opinii producenta profili. Służą one do estetycznego wykończenia przestrzeni znajdującej się w miejscu styku ścian i podłóg, a także ukrycia wszelkich niedociągnięć, które mogły wystąpić podczas układania podłogi. Najczęściej dopasowujemy je kolorystycznie do ściany lub podłogi. Profile przypodłogowe pełnią przede wszystkim funkcje dekoracyjne. Ich zadaniem jest również zabezpieczenie łączeń podłogi z innymi płaszczyznami, poprzez ich zasłonięcie i w ten sposób zapobiegnięcie wnikania w nie wody, kurzu i innego typu zanieczyszczeń. Listwy przypodłogowe umożliwiają również zasłonięcie nieestetycznie wystających przewodów.
Listwy dylatacyjne oraz dylatacyjne z różnicą poziomów
Listwy dylatacyjne (jak np. A54, A55, A56, A45, A47, A62) właściwie dobrane do charakteru i kolorystyki, dominującej we wnętrzu, podkreślą jego klimat. Stosujemy je w sytuacji, gdy mamy do czynienia z podłogą o dość dużej powierzchni, gdy łączymy ze sobą różne rodzaje podłóg na tym samym poziomie lub przy niewielkiej różnicy poziomów od 3 mm do 18mm. Najczęściej mamy do czynienia z taką sytuacją w przypadku remontu pomieszczenia czy wymiany tylko części podłogi.
Listwy schodowe
Profile schodowe (np. A37, A38, A 58, A60, C23, C25) oraz kątowniki stosowane są najczęściej podczas układania, wykańczania lub zabezpieczania stopni (wykonanych z różnych surowców) w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie. Zdaniem producenta listew schodowych, umożliwiają one ochronę schodów oraz poprawiają estetykę wykończenia oraz ze względu na swoją konstrukcję – ryfle czy wkładki antypoślizgowe - dbają o bezpieczeństwo użytkowników.
Pręty schodowe
Pręty schodowe (A06) służą do zamocowania chodnika lub wykładziny na schodach, uniemożliwiając tym samym ich przemieszczanie się. Najczęściej podkreślają charakter wnętrza - stanowią element wystroju.
Listwy gięte
Listwy wykończeniowe gięte (np. S53, S57, S92, S93, S94) oferują niezwykle szerokie możliwości kreacji przestrzeni. Ich praktyczne zadanie polega na estetycznym przysłonięciu szczelin pomiędzy podłogami, wykonanymi z różnych materiałów, posiadającymi różnorodne kształty (łuki, koła, półkola). W ten oryginalny, pełen niestandardowych form sposób, łączone są najczęściej podłogi drewnopodobne, wykładziny lub parkiety, z płytkami ceramicznymi lub kamieniami naturalnymi. Profile gięte, dzięki swej elastyczności, znakomicie nawiązują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak również w stylu klasycznym czy retro.
Aluminiowe kształtowniki dla majsterkowiczów
Zwolennikom majsterkowania producent profili aluminiowych poleca kształtowniki o różnych kształtach i kolorach. To grupa listew, których wykorzystanie jest ograniczone tylko pomysłowością i wyobraźnią użytkowników. Płaskowniki (B01, B02, B05), haowniki (B83, B91), kątowniki równoramienne (np. B10, B11, B12, B15), pręty okrągłe (np. B32, B36) i kwadratowe (B57, B58) pozwalają na stworzenie wielu ciekawych, oryginalnych i niskobudżetowych rozwiązań.