Kategorie
Listwy łączeniowe
Listwy łączeniowe
Nasze wnętrza pełnią zróżnicowane funkcje. Często spotykanym sposobem oddzielenia poszczególnych stref tego samego pomieszczenia jest montaż różnych posadzek. Najlepiej takie rozwiązania jest uwzględnić już na etapie budowy czy remontu domu, aby uniknąć różnic poziomu w ramach jednego wnętrza. Trzeba bowiem pamiętać, że poszczególne rodzaje podłogi mają nie tylko różne grubości, ale i inne wymagania dotyczące podłoża, jego wysokości czy struktury. Nie bez znaczenia jest tu również sposób mocowania podłogi. Na przykład płytki ceramiczne czy kamień przyklejany jest do podłoża przy pomocy zaprawy klejowej, a z kolei parkiety, mozaiki czy deski drewniane łączone są z podłożem bardzo cienką warstwą kleju.
Stosunkowo łatwe jest łączenie kamienia naturalnego z płytkami ceramicznymi. Istotne znaczenie ma fakt, że te pokrycia mają podobne właściwości i wymagania względem podłoża. Zdecydowanie trudniejsze jest łączenie drewna i płytek. Należy pamiętać, że drewno (np. tradycyjny parkiet, ale także panele drewniane, mozaika, etc.) są zdecydowanie bardziej wrażliwe (niż np. płytki ceramiczne) na wilgotność powietrza i temperaturę. Ze względu na drewno należy koniecznie pamiętać o szczelinie dylatacyjnej - niezbędnej z uwagi na zmieniające się rozmiary drewna.
Ważnym miejscem z punktu widzenia łączenia podłóg jest granica między materiałami, które zostały wykorzystane. W takiej sytuacji świetnie sprawdzą się listwy łączeniowe z aluminium lub PVC. Warto wiedzieć, w jakim stylu i jakiej kolorystyce będziemy chcieli urządzić pomieszczenie, by dobrać odpowiedni rodzaj i kolor profili. A jest w czym wybierać. Jesteśmy producentem listew łączeniowych z aluminium anodowanego oraz aluminium i PVC okleinowanego.
Sposoby montażu
Jedną z najbardziej cenionych cech listew łączeniowych Effector, są zróżnicowane formy montażu. Szczególną popularnością cieszą się profile montowane na taśmie samoprzylepnej, wałkach kleju, oraz z gniazdem systemu „ukrytego montażu”. Warto również wspomnieć o uszczelkach silikonowych, nanoszonych na skrzydła listew, które uniemożliwiają przedostawanie się zanieczyszczeń pod listwę oraz podnoszą komfort jej użytkowania.
Wymiary listew łączeniowych
Listwy łączeniowe dostępne są w długościach standardowych od 0,9 m i 0,93 m, 1,8 m aż po 2,7 m. Profile o długości 1,2 m oraz 3,6 m są realizowane na zamówienie.
Dostępna kolorystyka
Profile z aluminium anodowanego są dostępne w kolorach: złoto, srebro, szampan, brąz, oliwka, czarny, a także inox gładki i szczotkowany oraz złoto piaskowane (oferta na zamówienie). Szeroka gama listew łączeniowych jest dostępna w wersji aluminium i PVC okleinowanego, przypominającego do złudzenia usłojenie i kolorystykę drewna. Dzięki temu można wybrać listwy okleinowane w kolorach drewna od gatunków jasnych i naturalnych, takich jak sosna, sosna biała, klon, różne odcienie buka czy dębu, po ciemnobrązowe odcienie wenge, hebanu czy kasztana.